Top 07 Private Universities in Turkey

Private Universities in Turkey:

Türkiye’deki En İyi 07 Özel Üniversite Hangileridir? Türkiye’de okumak isteyen öğrencilerden ortak bir soru geliyor. Şimdi bu yazımızda şu soruya Türkiye’nin en iyi vakıf üniversitelerinin bir listesini ve açıklamasını yayınlayarak cevap vereceğiz.

Top 07 Private Universities in Turkey:

Top 07 Private Universities in Turkey
Top 07 Private Universities in Turkey

Following is the list of Top 07 Private universities in Turkey.

Bilkent University:

1984 yılında kurulan Bilkent Üniversitesi, Türkiye’nin en eski özel üniversitelerinden biri olarak kabul edilirken, aynı zamanda Türkiye ve dünyadaki üniversiteler listelerinde ilk sırada yer aldı, ayrıca QS EECA Üniversite Sıralaması 2021’de Küresel Asya ve Orta’da 14. sırada yer aldı. Avrupa kategorisi.

Üniversite, dünyanın 40 ülkesinden gelen uluslararası öğretim kadrosuyla öne çıkmaktadır. Üniversite ayrıca İngiltere, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi yurtdışındaki birçok ülke ile birçok ortak projeye katılmaktadır. Bilkent Üniversitesi şu anda yaklaşık 15.000 öğrenciye sahiptir.

Bu, Türkiye’deki en iyi Özel Üniversitelerden biridir.

For More Details Click on the link below to visit their Official Website.
BILKENT

Koç University:

1992 yılında kurulan Koç Üniversitesi’nin 3 kampüsü ve kendine ait bir hastanesi bulunmaktadır. Tıpta uzmanlık dallarında Türkiye’nin en iyi üniversitesi, tıpta uzmanlık dallarında ise dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer almaktadır.

QS web sitesine göre en iyi Türk üniversitesi ve QS EECA Üniversite Sıralaması 2020’de ortaya çıkan Orta Asya Avrupa kategorisinde 11 numara olarak kabul edilmektedir. Koç üniversitesine kabul diğer üniversitelere göre nispeten daha zordur. Yaklaşık olarak Koç üniversitesi öğrenci sayısı 10 bindir. This is one of the best Universities in Turkey.

Click on the Link Below to visit their Official Website to know more about this University.
KOC University.

Başkent University:

1994 yılında kurulan Başkent Üniversitesi, Türkiye’nin ilk özel tıp üniversitesidir ve Türkiye’de Adana, İzmir, Alanya, Konya ve İstanbul gibi birçok araştırma merkezine sahiptir. Özellikle sağlık alanında Türkler için en çok tercih edilen üniversitelerden biridir, bu nedenle kabul için en zor üniversitelerden biri olarak kabul edilir ve 2020 Gelişmekte Olan Orta Asya Avrupa kategorisi QS EECA Üniversite Sıralamasında 241-250 arasında yer alır. This is one of the best private universities in Turkey.

Öğrenciler, Türkiye’de bulunan kendi hastanesinin yanı sıra Türkiye’de bulunan tüm bu merkezlerde eğitim alma fırsatı bulabilecekleri Başkent Üniversitesi’nde okurken büyük bir pratik deneyim yaşayacaklar.

Click on the link below to visit their Official Website
Baskent University

Yeditepe University:

1996 yılında kurulan Yeditepe Üniversitesi, 4 farklı dilde uzmanlık eğitimi almanın yanı sıra tüm programlarında İngilizce dilini benimsiyor. Dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerle 700’den fazla anlaşması vardır, ayrıca, öğrencilerin tüm eğlence ihtiyaçlarını, spor ve üniversite konutlarını içeren kampüsünde akademik kalite ve olanaklar sağlar, bu nedenle üniversitenin sahip olduğu şaşırtıcı değildir.

Uluslararası QS web sitesinin sağlık ve esenlik kategorisinde tüm Türk özel üniversitelerinde üst sıralarda yer almaktadır.

Click on the link below to visit their Official Website
Yeditepe University

Çankaya University:

1997 yılında kurulan Çankaya üniversitesi 70 bin metrekare büyüklüğünde iki ayrı mahrumiyete sahip olup, üniversite çalışmaları İngilizce olarak yapılmaktadır. Üniversitede yaklaşık 10.000 öğrenci ve 11 bin mezun bulunmaktadır.

ERASMUS, Avrupa Üniversiteler Vakfı üyesi olduğu için dünya çapındaki öğrenci değişim programından yararlanabilmektedir. [Time Management Tips for Students]

For More Details About Cankaya University Click on the link below./ Best Universities in Turkey
Cankaya University

Istanbul Bilgi University:

1996 yılında kurulan Bilgi üniversitesi, yaklaşık 25.000 öğrenciye sahiptir, QS International Foundation’a göre Avrupa ve Orta Asya’da yükselen üniversiteler arasında 137. sıradadır ve ayrıca CEA akreditasyonu da dahil olmak üzere birçok kalite ve akreditasyon ödülü almıştır.

Mühendislik Bilimleri için MÜDEK’in akreditasyonu ve Türk Psikologlar Derneği tarafından Psikoloji Bölümü için TPD’nin onayı ile birlikte dünyadaki çoğu İngilizce dil eğitimi kalitesi sertifikası.

Wikipedia Ansiklopedisine göre, İstanbul Bilgi Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üçüncü özel üniversitesi ve Türkiye’de 2006’dan beri küresel “Laureate International Universities” üniversite ağına üye olan tek üniversitedir.

For More Information about this Top University Click on the link below to visit their Official Website.
Istanbul Bilgi University

Bahçeşehir University:

1998 yılında kurulan Bahçeşehir üniversitesi, British Times Foundation’a (THE) göre dünyanın en iyi 1258 üniversitesi arasında yer alan, Türkiye dışında 9 şubesi bulunan uluslararası bir üniversitedir ve Birleşmiş Milletler Yüksek Öğrenim ve Yüksek Öğrenim Ödülü ile ödüllendirilmiştir. İstanbul’da en fazla uluslararası öğrenci barındıran üniversite olduğu da söyleniyor.

Bahçeşehir COOP projesini başlatıyor Üniversite ve işgücü piyasası arasındaki işbirliğine dayanan bu projenin Türkiye içinde ve dışında 800 firma ile işbirliği anlaşması var, bu anlaşmalar öğrencilerine eğitim veya çalışma imkanı sağlıyor. Universities in Turkey./Universities in turkey

For more details About the this Top University of Turkey Click on the link below to visit the official Website of Bahecesehir University.

Bahçeşehir University

ThankYou for Reading…

Keep in touch with us for such Interesting Articles.

Leave a Comment